Pavel Klimenda

sólový a sborový zpěv

Již odmalička se věnuje zpěvu a tanci. Začínal v pěveckém sboru Bambini di Praga a tančil patnáct let párový akrobatický rokenrol. Studoval obor Muzikálové herectví na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, kde se mohl dál rozvíjet v tanci, zpěvu a herectví zároveň. Během studia účinkoval v divadle Hybernia, Fórum Karlín, Nová Scéna v Bratislavě. Na podzim roku 2016 se jako tanečník zúčastnil turné po Asii s původním francouzským muzikálem Roméo et Juliette. Kromě muzikálů se dva roky věnoval street dance v taneční škole Dance Academy Prague pod vedením Yemiho AD. Od roku 2017 je členem muzikálového souboru v divadle J.K.Tyla v Plzni, kde si zahrál v inscenacích jako jsou West Side Story, Sweeney Todd, Šumař na střeše a v Elisabeth (císařovna rakouská). Za titulní roli Josefa v inscenaci Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (2019) a za roli Johnyho v muzikálu Green day’s American Idiot(2020) byl v širší nominaci na cenu Thálie za muzikál. Kromě účinkování si také vyzkoušel pozici asistenta choreografie v muzikálech Billy Elliot, Elisabeth a Šumař na střeše. Od roku 2017 vyučuje v ZUŠ Elementária sólový a sborový zpěv a od roku 2020 vyučuje muzikálový tanec na Plzeňské konzervatoři. Je také lektorem taneční skupiny Dance Explession, se kterou se v roce 2019 umístili na první příčce na mistrovství České republiky v soutěži Czech Dance Masters.